neděle 14. listopadu 2010
Minikonference eTwinning v Přerově
Program konference byl velmi akční. Kromě prezentace úspěšných projektů, byl program zaměřen na práci ve workshopech, která probíhala v soutěžním duchu. Ihned při registraci byli žáci rozděleni do družstev představující jednotlivé evropské země. V družstvech účastníci konference vytvářeli myšlenkové mapy a na počítačích zpracovávali do nejrůznějších podob podzimní tématiku. Vytvořily se tak plakáty, powerpointové prezentace a počítačové kresby. Zajímavým momentem byla videokonference, při níž jsme pomocí výpočetní techniky navázali spojení se 150 km vzdálenou základní školou v Hrochově Týnci. Navzájem jsme si sdělili poznatky z dosavadního průběhu konferencí a představili některé výsledky své práce. Výstupy z konference můžete nalézt na adrese: http://minikonference.webnode.cz/sst-prerov/
Účast na konferenci byla pro nás velmi přínosná, o tom, že to byla zdařilá akce, se můžete přesvědčit ve fotogalerii pod článkem.
čtvrtek 14. října 2010
Európsky certifikát kvality

Pre spoluautora projektu Milana Urdu je to v poradí už druhý Európsky certifikát získaný v projekte eTwinning.
neděle 16. května 2010
45. výročie školy
Ocenenie
úterý 30. března 2010
Náš projekt získal národní certifikát kvality.
Ve dnech 25.3 - 27.3 2010 probíhala ve Zlíně 6. Národní konference eTwinning. Na této konferenci byl náš projekt oceněn certifikátem eTwinning Quality Label (národní certifikát kvality). Kromě certifikátu jsme ještě získali několik drobných dárků. Z ocenění máme v Tlumačově všichni radost a našim kamarádům z Rimavské Soboty držíme palce při získávání „slovenského certifikátu kvality“.

středa 24. března 2010
Návštěva v „Káčku“
Tentokrát nás náš projekt „Bráníme se drogám a gamblingu“ zavedl do kontaktního centra pro drogově závislé, které ve Zlíně provozuje občanské sdružení Onyx. Uvítání jsme byli sice v malé, ale útulné místnosti, kde jsme získali informace o tom, jak centrum funguje, jaké služby jsou zde poskytovány a co to je streetwork. Dozvěděli jsme se také, jak postupovat, když se poraníme o použitou injekční stříkačku.
Po besedě následovala prohlídka centra, několik žáků si zahrálo v klubovně kalčo. Závěr naší návštěvy byl asi nejzajímavější. Jeden dobrovolník z řad žáků podstoupil orientační testování na přítomnost viru žloutenky a HIV. Vše bylo v pořádku.
Exkurze v Kontaktním centru Občanského sdružení Onyx byla velmi obohacující, získali jsme důležité informace, které pak můžeme uplatnit v dalším životě.
úterý 26. ledna 2010
Propagujeme náš projekt
V další fázi projektu “ Bráníme se drogám a gamblingu“ jsme se pokusili představit naši práci širší veřejnosti. Hned po vánočním prázdninování a odpočinku jsme se vrhli do práce. Přemýšleli jsme, jakou nejvhodnější formou oslovit obyvatele žijící v okolí školy a vzbudit v nich zájem po informacích o našem projektu. Po krátké diskuzi jsme se nakonec dohodli, že vytvoříme plakáty, na nichž bude uveden odkaz na tyto webové stránky.
Ani poměrně velký mráz nás neodradil od „ vyražení do ulic“, kdy jsme naše výtvory vylepovali na frekventovaných místech. Neomezili jsme se pouze na vylepování, ale zájemcům jsme se snažili projekt “ Bráníme se drogám a gamblingu“ trochu přiblížit. V rámci propagace jsme zavítali na Obecní úřad v Tlumačově a do KIS ( místní infocentrum). Zde jsme měli možnost krátce představit naši práci a předat plakát, který bude umístěn na veřejných nástěnkách těchto organizací. Představu o tom, jak se nám dařilo, si můžete udělat i z přiložených fotografií.

Jeden z našich oblíbených plakátů

Jiný rozšířený plakát

Před obecním úřadem.

Předávání letáku na obecním úřadě

V místním infocentru ( KIS Tlumačov)

"Vylepování v akci"
pondělí 25. ledna 2010
S letákmi v uliciach mesta
Titulná strana
pondělí 18. ledna 2010
Jsme na Facebooku!
neděle 10. ledna 2010
„Učíme sedmáky“
Stejně jako naši partneři na Slovensku, tak i my v Tlumačově jsme realizovali jednu vyučovací hodinu pro naše mladší spolužáky. Hlavní snahou bylo předat zajímavou formou naše postoje a informace k problematice drog a gamblingu. Při přípravě hodiny jsme se věnovali nejenom tvorbě prezentace, ale také výtvarným aktivitám, které nás vedly k hlubšímu přemýšlení nad danou problematikou. Žáci, kteří přímo vedli hodinu, měli možnost si vyzkoušet předávat informace a postoje svým mladším spolužákům a tak také rozvíjet schopnost sebeprezentace, obhajování svých názorů, či přemáhání trémy.
V druhé části hodiny byla pro všechny připravena aktivita v tělocvičně. Kruh uprostřed tělocvičny byl výchozí bod a zároveň symbolizoval svět gamblingu a drog. Žáci dostávali různé otázky a svým pohybem buďto směrem ke kruhu nebo směrem od kruhu vyjadřovali své souhlasné či nesouhlasné odpovědi na dané otázky. Konec hry, kdy bylo jasně vidět, jak je kdo vzdálen od světa drog a gamblingu, otevřel prostor pro uvažovaní a třídění názorů. To jak probíhala příprava a realizace hodiny můžete vidět v následujícím krátkém videu.
A co na hodinu říkali sedmáci?
Většina z nich byla nadšená a spokojená, oceňována byla nejenom prezentace, ale i připravená aktivita. Například David napsal: „Podle mne to bylo celkem poučné a šlo vidět, že si na tom dali práci+ ta aktivita na konci byla zábavná až na pár chybiček, ale ty byly zanedbatelné. Jeho spolužačka (požádala o anonymitu) k hodnocení napsala: Bylo to poučné a zábavné. Osmáci se snažili, i když byli asi nervózní, zvládli to tak, že zaujali naše mozky. Hru, kterou vymysleli, měli hezky připravenou. A hodně lidí si mohlo uvědomit, co jsou drogy a alkohol zač a co s nimi může udělat obyčejná tráva. Jejich kamarádi se shodli v ocenění přípravy a prezentace, skoro všichni považovali hodinu za přínosnou.